Završna priredba/ Завршна приредба

Završna priredba/ Завршна приредба

Učenici i učitelji OŠ Bobota obilježili su zadnji nastavni dan završnom priredbom u kojoj su sudjelovali učenici MŠ Bobota, PŠ Klisa, PŠ Vera i PŠ Pačetin. Na samom početku sve prisutne pozdravila je voditeljica programa, učenica 8. razreda, Jovana Martinović. Učenici su pjevali, plesali, glumili i recitirali u želji da pokažu što sve znaju, što su sve naučili… Istaknuli su gdje su sve sudjelovali i predstavljali našu školu u raznim školskim i izvannastavnim aktivnostima. Priredba je počela sa izvedbom plesa, igrokaza, recitacija i pjevanjem naših mlađih učenika, a potom učenici predmetne nastave pokazuju svoje recitiranje pjesama.

Na samom kraju ravnateljica Brankica Maletić pozdravila je sve prisutne i zahvalila se na prekrasnoj priredbi, a potom prozvala sve učenike koji su svojim radom postigli dobre rezultate i predstavljali našu školu u raznim manifestacijama i natjecanjima. Učenici 8. razreda oprostili su se od škole kratkim videom. Nakon toga, velikim pljeskom smo ispratili još jednu nastavnu godinu.

Ugodni ljetni praznici!

Ученици и учитељи ОШ Бобота обележили су задњи наставни дан завршном приредбом у којој су учествовали ученици МШ Бобота, ПШ Клиса, ПШ Вера и ПШ Пачетин. На самом почетку све присутне поздравила је водитељица програма, ученица 8. разреда, Јована Мартиновић. Ученици су певали, плесали, глумили и рецитирали у жељи да покажу што све знају, шта су све научили… Истакнули су где су све учествовали и представљали нашу школу у разним школским и изваннаставним активностима. Приредба је почела са изведбом плеса, игроказа, рецитација и певањем наших млађих ученика, а потом ученици предметне наставе показују своје рецитирање песама.

На самом крају директорица Бранкица Малетић поздравила је све присутне и захвалила се на прекрасној приредби, а потом прозвала све ученике који су својим радом постигли добре резултате и представљали нашу школу у разним манифестацијама и такмичењима. Ученици 8. разреда опростили су се од школе кратким видеом. Након тога, великим аплаузом смо испратили још једну наставну годину.

Угодни летњи празници!

Izlet u Zagreb/ Излет у Загреб

Izlet u Zagreb/ Излет у Загреб

Učenici od 1. do 7. razreda naše škole 9. 6. 2026. godine sudjelovali su na jednodnevnom izletu u Zagreb. Tijekom dana učenici su imali priliku upoznati kulturne, povijesne i edukativne sadržaje glavnog grada Hrvatske te uživati u zajedničkom druženju i stvaranju lijepih uspomena. 

Prva aktivnost bio je posjet Muzej iluzija, gdje su učenici s velikim zanimanjem sudjelovali u interaktivnim sadržajima muzeja, istraživali optičke iluzije i uživali u edukativnim sadržajima koji su izazvali mnogo smijeha i oduševljenja. Nakon toga uslijedio je organizirani razgled grada uz lokalnog vodiča. Tijekom obilaska učenici su upoznali znamenitosti Gornjeg i Donjeg grada te prošetali najdužom zagrebačkom ulicom – Ilica. Obiđeni su i Markov trg, Trg bana Jelačića, Kamenita vrata te poznata Zagrebačka uspinjača, jedna od najkraćih i najstarijih uspinjača u Europi. Učenici su tijekom razgleda imali priliku čuti zanimljive priče o povijesti grada, njegovim znamenitostima i svakodnevnom životu stanovnika Zagreba. Nakon pauze za ručak,posebno veselje među učenicima izazvao je posjet Muzeju cokolade te degustacija različitih vrsta čokolade. Tijekom cijelog izleta učenici su bili radosni, zadovoljni i puni pozitivnih dojmova. Dan je protekao u ugodnoj atmosferi, druženju, smijehu i zajedničkom stvaranju lijepih uspomena.

Ученици од 1. до 7. разреда наше школе 9. 6. 2026. године суделовали су на једнодневном излету у Загреб. Током дана ученици су имали прилику упознати културне, историјске и едукативне садржаје главног града Хрватске те уживати у заједничком дружењу и стварању лепих успомена. 

Прва активност била је посета Музеју илузија, где су ученици с великим занимањем суделовали у интерактивним садржајима музеја, истраживали оптичке илузије и уживали у едукативним садржајима који су изазвали много смеха и одушевљења. Након тога уследио је организовани разглед града уз локалног водича. Током обиласка ученици су упознали знаменитости Горњег и Доњег града те прошетали најдужом загребачком улицом – Илица. Обиђени су и Марков трг, Трг бана Јелачића, Каменита врата те позната Загребачка успињача, једна од најкраћих и најстаријих успињача у Еуропи. Ученици су током разгледа имали прилику чути занимљиве приче о историји града, његовим знаменитостима и свакодневном животу становника Загреба. Након паузе за ручак,посебно весеље међу ученицима изазвала је посета Музеју чоколаде те дегустација различитих врста чоколаде. Током целог излета ученици су били радосни, задовољни и пуни позитивних дојмова. Дан је протекао у угодној атмосфери, дружењу, смеху и заједничком стварању лепих успомена.

U našoj školi gostovao Branko Trajkov Trak, bubnjar Zabranjenog pušenja!/ У нашој школи гостовао Бранко Трајков Трак, бубњар Забрањеног пушења!

U našoj školi gostovao Branko Trajkov Trak, bubnjar Zabranjenog pušenja!/ У нашој школи гостовао Бранко Трајков Трак, бубњар Забрањеног пушења!

U sklopu programa Ministarstva kulture „Ruksak (pun) kulture“, u našoj OŠ Bobota održana je nesvakidašnja glazbena radionica pod nazivom „IZGRADNJA ZAJEDNICE ZVUKOM, TIŠINOM, RITMOM“. Gost naših učenika bio je Branko Trajkov Trak, legendarni bubnjar rock grupe Zabranjeno pušenje. Kroz karizmatičnu i duhovitu priču, Trak je učenicima objasnio da je cijeli svemir stvoren od zvuka, a da riječ persona (osoba) znači osobni zvuk svakog od nas. Nakon teorije, uslijedila je akcija! Koristeći tehniku tjeloglazbe (lupkanje po tijelu kao instrumentu), učenici su za samo nekoliko minuta svladali poliritmiju – istodobno sviranje dva potpuno različita ritma, što je izuzetan uspjeh!
Vrhunac oduševljenja bio je prelazak na afričke bubnjeve. Učenici su brzo usvojili tehnike sviranja i dinamiku zvuka, pa je učionica ubrzo odjeknula zajedničkim, moćnim ritmom. Ova radionica je pokazala kako glazba spaja ljude, briše brige i puni nas pozitivnom energijom. Veliko hvala Branku na predivnom iskustvu i lekciji koju ćemo dugo pamtiti!

У склопу програма Министарства културе „Руксак (пун) културе“, у нашој ОШ Бобота одржана је несвакидашња музичка радионица под називом „ИЗГРАДЊА ЗАЈЕДНИЦЕ ЗВУКОМ, ТИШИНОМ, РИТМОМ“. Гост наших ученика био је Бранко Трајков Трак, легендарни бубњар рок групе Забрањено пушење. Кроз харизматичну и духовиту причу, Трак је ученицима објаснио да је цео свемир створен од звука, а да реч persona (особа) заправо значи лични звук сваког од нас. Након теорије, уследила је акција! Користећи тело као инструмент (лупкање по телу као инструменту), ученици су за само неколико минута савладали полиритмију – истовремено свирање два потпуно различита ритма, што је изузетан успех!
Врхунац одушевљења био је прелазак на афричке бубњеве. Ученици су брзо усвојили технике свирања и динамику звука, па је учионица убрзо одјекнула заједничким, моћним ритмом. Ова радионица је показала како музика спаја људе, брише бриге и пуни нас позитивном енергијом. Велико хвала Бранку на предивном искуству и лекцији коју ћемо дуго памтити!

Učenici šestog razreda svečano su obilježili svoju krsnu slavu – Svetog sveštenomučenika Teodora Vršačkog./ Ученици шестог разреда свечано су обележили своју крсну славу – Светог свештеномученика Теодора Вршачког.

Učenici šestog razreda svečano su obilježili svoju krsnu slavu – Svetog sveštenomučenika Teodora Vršačkog./ Ученици шестог разреда свечано су обележили своју крсну славу – Светог свештеномученика Теодора Вршачког.

Iako se blagdan Svetog sveštenomučenika Teodora Vršačkog proslavlja 29. svibnja, zbog organizacionih razloga ovogodišnje slavsko sabranje upriličeno je danas, 5. lipnja 2026. godine, u prostorijama škole.
Svečanosti su prisustvovali parohijski sveštenik, pedagogica, odjeljenjski starješina, kao i nastavnici škole. Obilježavanje slave započelo je molitvom i osvećenjem slavskih darova, nakon čega je uslijedio prigodan program koji su učenici pripremili sa svojim vjeroučiteljem. Svečana atmosfera bila je ispunjena radošću, poštovanjem i duhom zajedništva, a ovaj događaj predstavljao je lijepu priliku da se svi prisutni podsjete značaja njegovanja tradicije, očuvanja duhovnih vrijednosti i međusobnog uvažavanja. Učenicima šestog razreda čestitamo krsnu slavu i želimo im puno zdravlja, radosti, uspjeha i blagoslova, kao i uspješan završetak školske godine.
Иако се празник Светог свештеномученика Теодора Вршачког прославља 29. маја, због организационих разлога овогодишње славско сабрање уприличено је данас, 5. јуна 2026. године, у просторијама школе.
Свечаности су присуствовали парохијски свештеник, педагогица, одељенски старешина, као и наставници школе. Обележавање славе започело је молитвом и освећењем славских дарова, након чега је уследио пригодан програм који су ученици припремили са својим вероучитељем. Свечана атмосфера била је испуњена радошћу, поштовањем и духом заједништва, а овај догађај представљао је лепу прилику да се сви присутни подсете значаја неговања традиције, очувања духовних вредности и међусобног уважавања. Ученицима шестог разреда честитамо крсну славу и желимо им много здравља, радости, успеха и благослова, као и успешан завршетак школске године.
Osmaši na maturalcu u Republici Srbiji/ Осмаци на матуралцу у Републици Србији

Osmaši na maturalcu u Republici Srbiji/ Осмаци на матуралцу у Републици Србији

Učenici 8. razreda naše škole, u pratnji razrednice i vjeroučitelja, Bojana Grozdanića, u periodu od 25. do 28.5. bili su na maturalnoj ekskurziji u Republici Srbiji, zajedno sa učenicima drugih škola u kojima se nastava odvija po Modelu A. Putovanje je počelo obilaskom znamenitosti Brankovine, u kojoj je sahranjena Desanka Maksimović, te Valjeva, gdje smo, u pratnji vodiča, obišli muzej grada i Tešnjar, jednu od najstarijih ulica koja još uvijek ima kaldrmu. U večernjim satima stigli smo do hotela Omorika na Tari, gdje smo bili smješteni sve dane izleta. Idućih dana, realizirani su obilsaci: jezera Zaovine, najkraće rijeke u Europi, rijeke Vrelo, Bajine Bašte, Muzeja ćirilice, Drvengrada i Zlatibora. Vozili smo se „Šarganskom osmicom”, uživali u popodnevnom suncu Zlatibora, rekreirali se na sportskim terenima hotela ili šetali šumskim stazama. Večeri smo provodili u ugodnom druženju. Četiri dana su brzo prošla. Na povratku, posjetili smo manastir Raču i etno kompleks „Sunčana reka”, gdјe smo malo predahnuli i odmorili, a potom se zaputili put Hrvatske.

Sa maturalca nosimo lijepe uspomene koje ćemo dugo pamtiti i prepričavati.

Posebno veliko hvala Općini Trpinja koja nam je omogućila finansijska sredstva za realizaciju ovog putovanja!

Ученици 8. разреда наше школе, у пратњи одељењског старешине и вероучитеља, Бојана Грозданића, у периоду од 25. до 28.5. били су на матуралној екскурзији у Републици Србији, заједно са ученицима других школа у којима се настава одвија по Моделу А. Путовање је почело обиласком знаменитости Бранковине, у којој је сахрањена Десанка Максимовић, те Ваљева, где смо, у пратњи водича, обишли музеј града и Тешњар, једну од најстаријих улица која још увек има калдрму. У вечерњим часовима стигли смо до хотела Оморика на Тари, где смо били смештени све дане излета. Идућих дана, реализовани су обилсаци: језера Заовине, најкраће реке у Европи, реке Врело, Бајине Баште, Музеја ћирилице, Дрвенграда и Златибора. Возили смо се „Шарганском осмицом”, уживали у поподневном сунцу Златибора, рекреирали се на спортским теренима хотела или шетали шумским стазама. Вечери смо проводили у угодном дружењу. Четири дана су брзо прошла. На повратку, посетили смо манастир Рачу и етно комплекс „Сунчана река”, где смо мало предахнули и одморили, а потом се запутили пут Хрватске.

Са матуралца носимо лепе успомене које ћемо дуго памтити и препричавати.

Посебно велико хвала Општини Трпиња која нам је омогућила финансијска средства за реализацију овог путовања!

Skip to content