"MOJ OTAC VUK KARADŽIĆ" U SRPSKOM DOMU/ "МОЈ ОТАЦ ВУК КАРАЏИЋ" У СРПСКОМ ДОМУ

Autor: Tanja Andrić, 29. 4. 2024.

U suradnji s Muzejom Vuka i Dositeja u Beogradu, Srpski dom Vukovar organizirao je 24. travnja predstavu „Moj otac Vuk Karadžić”. Salu Srpskog doma ispunili su učenici osmih razreda osnovnih škola i drugih razreda srednjih škola u kojima se nastava odvija na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu. Predstava „Moj otac Vuk Karadžić”  je multimedijalni program koji u sebi sadrži i monodramu u kojoj ulogu Mine Karadžić oživljava glumica Ljiljana Jakšić. Priča prati život obitelji Karadžić kroz Minino pripovijedanje. Srpski dom pruža podršku obrazovno-prosvjetnom sektoru kroz predavanja i organiziranje stručnih seminara, kazališnih predstava, koncerata, koјi imaјu za cilj korelaciјu s nastavnim planom i programom srpskog јezika i nacionalne grupe predmeta, gdje bi na taј način obogatili nastavne sadržaјe i time utjecali na јačanje svijesti o značaјu, potrebi, prednostima i vrednovanju školovanja po modelu A, u okviru sveukupnog čuvanja i njegovanja nacionalnog i kulturnog identiteta.

У сарадњи са Музејом Вука и Доситеја у Београду, Српски дом Вуковар организовао је 24. априла представу „Мој отац Вук Караџић”. Салу Српског дома испунили су ученици осмих разреда основних школа и других разреда средњих школа у којима се настава одвија на српском језику и ћириличном писму. Представа „Мој отац Вук Караџић”  је мултимедијални програм који у себи садржи и монодраму у којој улогу Мине Караџић оживљава глумица Љиљана Јакшић. Прича прати живот породице Караџић кроз Минино приповедање.Српски дом пружа подршку образовно-просветном сектору кроз предавања и организовање стручних семинара, позоришних представа, концерата, који имају за циљ корелацију с наставним планом и програмом српског језика и националне групе предмета, где би на тај начин обогатили наставне садржаје и тиме утицали на јачање свести о значају, потреби, предностима и вредновању школовања по моделу А, у оквиру свеукупног чувања и неговања националног и културног идентитета.

« Svibanj 2024 »