> O školi

Osnovna škola Bobota je Matična škola s 4 područne škole i to:

• Područna škola Pačetin
  • Područna škola Vera
  • Područna škola Klisa
  • Područna škola Ludvinci

Sve područne škole su četverorazredne, a učenici V. do VIII. razreda pohađaju nastavu u Matičnoj školu u Boboti.

Udaljenost Područnih škola od Matične je slijedeća:

• Područna škola Pačetin ........................4,4 km
  • Područna škola Vera.................................4 km
  • Područna škola Klisa.................................8 km
  • Područna škola Ludvinci........................2,5 km

MATIČNA ŠKOLA BOBOTA

Školska zgrada u Boboti sastoji se od dva povezana dijela. Jedan dio školske zgrade  je sagrađen 1928. godine, a drugi 1975. godine, kada su oba dijela funkcionalno povezana, a stari dio je adaptiran i prilagođen novom dijelu zgrade. Školska zgrada ima 8 učionica, 7 kabineta, dva ureda, knjižnicu zbornicu, sanitarni čvor, centralno grijanje na plin.

U toku školske 2006./2007. godine sagrađena je sportska dvorana.

Kompletan prostor je funkcionalan i u potpunosti zadovoljava potrebama izvođenja nastave.

Oprema, namještaj i opremljenost nastavnim, tehničkim i drugim sredstvima u cijelosti ne zadovoljavaju zbog dotrajalosti i nedostatka nastavnih sredstva i pomagala.

PODRUČNA ŠKOLA VERA

Školska zgrada je sagrađena 1989. godine, sa dvije učionice, zbornicom, velikim holom, sanitarnim čvorom i centralnim grijanjem na kruto  gorivo. Funkcionalna je za izvođenje nastave. Potrebno je obnoviti krov i centralno grijanje.

PODRUČNA ŠKOLA KLISA

Školska zgrada je sagrađena 1924. godine. Adaptacija zgrade i dogradnja završena je 1933. godine. Ima jednu veliku i svijetlu učionicu, hodnik, sanitarni čvor i spremište kao i centralno grijanje na kruto gorivo (dograđeno).

2004. godine je sagrađena prostorija za ogrjev.

Školska zgrada je u prilično lošem stanju, zbog dotrajalosti krovne konstrukcije, stolarije, a naročito elektroinstalacija.

PODRUČNA ŠKOLA PAČETIN

Školski objekt sa dvije učionice, kuhinjom, sanitarnim čvorom i centralnim grijanjem na električu energiju.

PODRUČNA ŠKOLA LUDVINCI

Školska zgrada sagrađena je 1954. godine. Ima prostranu učionicu, ali i peć na drva i ugljen, hol i sanitarni čvor. Zgrada je dotrajala i krov se urušava. Radi sigurnosti učenika nastava se održava u prenamijenjenoj i adaptiranoj prostoriji za nastavni proces u Domu kulture u Ludvincima.

Priloženi dokumenti:
PS LUDVINCI U LUDVINCIMA.doc