Dani kruha u OŠ Bobota - Дани хлеба у ОШ Бобота

Autor: Jelica Vuković, Brankica Maletić, Danilo Milanković, Ljubica Bauković, 19. 10. 2017.

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje - Dani kruha,

Поводом Дана захвалности за плодове земље - Дани хлеба,

Povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje - Dani kruha,od 18.-20.10.2017.,učenici od prvog do četvrtog razreda,zajedno sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljem,učestvovali su u radionici pod nazivom „Kruh naš nasušni“.

U okviru radionice,koja se održala u holu škole,vjeroučitelj je prvo poučio učenike o važnosti kruha za naš svakodnevni život,ali i o važnosti kruha koji se daje u Crkvi na Liturgiji - kruh naš nasušni.

Cilj radionice je bio da učenici usvoje proces pravljenja nafore - kruha koji se upotrebljava na Liturgiji.

Svaki učenik je dao svoj doprinos u izradi nafore.

Na kraju,gotove nafore,odnijeli smo našem svećeniku Goranu Goranoviću u Crkvu,kako bi ih on u ime svih nas,prineo Bogu Ocu na Liturgiji.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje su obilježeni i u predmetnoj nastavi. Djeca su donijela peciva koja su pripremile njihove majke i bake  od plodova zemlje i zahvalili se zemlji na plodovima koje nam je podarila.

Galerija

Поводом Дана захвалности за плодове земље - Дани хлеба,од 18.-20.10.2017.,ученици од првог до четвртог разреда,заједно са својим учитељицама и вероучитељем,учествовали су у радионици под називом „Хлеб наш насушни“.

У оквиру радионице,која се одржала у холу школе,вероучитељ је прво поучио ученике о важности хлеба за наш свакодневни живот,али и о важности хлеба који се даје у Цркви на Литургији - хлеб наш насушни.

Циљ радионице је био да ученици усвоје процес прављења нафоре - хлеба који се употребљава на Литургији.

Сваки ученик је дао свој допринос у изради нафоре.

На крају,готове нафоре,однели смо нашем свештенику Горану Горановићу у Цркву,како би их он,у име свих нас,принео Богу Оцу на Литургији.

Дани захвалности за плодове земље су обележени и у предметној настави. Деца су донела пецива која су припремиле њихове мајке и баке од плодова земље и захвалили се земљи на плодовима које нам је подарила.

« Listopad 2018 »

E-dnevnik upute