Posvećenje sportske dvorane / Освештање спортске дворане

Autor: Danilo Milanković, 12. 11. 2021.

U četvrtak 11. studenog 2021. godine u 12 sati Njegovo Preosveštenstvo Episkop osječkopoljski i baranjski Gospodin Heruvim posvetio je novoobnovljenu sportsku dvoranu u OŠ Bobota, uz poštivanje svih epidemioloških mjera.

Poslije svetog čina Episkop Heruvim zahvalio se ravnateljici Brankici Maletić i svim zaposlenicima škole na pozivu i na ukazanoj prilici i časti, da posveti novoobnovljenu dvoranu za sportske aktivnosti, kako bi djeca imala priliku da iskoriste sve svoje sportske potencijale i na taj način razvijaju sportski duh.

Preosvećeni se zahvalio vladi Republike Srbije na osiguranim sredstvima za obnovu i rekonstrukciju sportske dvorane u OŠ Bobota, istakavši da sportska dvorana sada predstavlja jedan moderan objekt i da posjeduje suvremene uvjete za održavanje sati tjelesnog odgoja.

Ravnateljica Brankica Maletić zahvalila se Preosvećenom Vladiki svim ljudima koji su sudjelovali u akciji obnove sportske dvorane, odajući im priznanje za ovaj veliki doprinos njihovoj maloj sredini.

Poslije riječi blagodarnosti Preosvećeni Vladika je bacio prvu loptu u koš i time stavio sportsku dvoranu u uporabu!

У четвртак 11. новембра 2021. године у 12 часова Његово Преосвештенство Епископ осјечкопољски и барањски Господин Херувим посветио је новообновљену спортску дворану у ОШ Бобота, уз поштовање свих епидемиолошких мера.

После светог чина Епископ Херувим захвалио се директорици Бранкици Малетић и свим запосленицима школе на позиву и на указаној прилици и части, да посвети новообновљену дворану за спортске активности, како би деца имала прилику да искористе све своје спортске потенцијале и на тај начин развијају спортски дух.

Преосвећени се захвалио влади Републике Србије на обезбеђеним средствима за обнову и реконструкцију спортске дворане у ОШ Бобота, истакавши да спортска дворана сада представља један модеран објекат и да поседује савремене услове за одржавање часова физичког васпитања.

Директорица Бранкица Малетић захвалила се Преосвећеном Владики и свим људима који су учествовали у акцији обнове спортске дворане, одајући им признање за овај велики допринос њиховој малој средини.

После речи благодарности Преосвећени Владика је бацио прву лопту у кош и тиме ставио спортску дворану у употребу!

« Prosinac 2021 »